čtvrtek, 13 duben 2017 17:00

Strach ze zkoušek

 V dnešní době se klade ohromný důraz na testování, zkoušení, dosahování výsledků, díky kterým to pak dítě může v budoucnu daleko dotáhnout… díky tomu se také může cítit pod tlakem, bojí se selhání, trestu ze strany rodičů, učitelů, nebo se může cítit méněcenné, když se srovnává s ostatními dětmi, což podkope jeho sebedůvěru a sebeúctu.

Často tak vzniká neuróza, deprese či strach. Strach ze zkoušek, tenzi, depresi a úzkost můžou prožívat i děti, které běžně dosahují ve škole dobré výsledky.

Jejich strach ze zkoušek bývá rodiči i učiteli přehlížen, protože jediné co vidí, jsou samé jedničky a pár dvojek. I takovýto jedničkář může prožívat ohromnou tenzi, protože má nastavenou laťku na dostávání pouze jedniček, nanejvýš dvojek. Co když právě u nejbližší zkoušky dostane opět dvojku, nebo dokonce trojku? Jak se pak na něj budou dívat spolužáci, učitel, máma či táta? Nebo jak se bude moci podívat sám sobě do očí? Samozřejmé že je jiné, když se dítě dostatečně na zkoušku či test nepřipraví a následně pak pociťuje stres, úzkost a strach z následků, které pak nastanou (špatná známka, konsekvence ze strany rodičů, trest apod.).

Pod tímto tlakem často žáci a studenti nejsou mnohdy schopní si naučenou látku ve své mysli vybavit a často zbytečně selžou.

Když potíže se zvládáním zkoušek přerůstají do vážnějších psychických a až tělesných symptomů (nutkání na zvracení, zvracení, hubnutí, bolesti břicha, hlavy apod.), může to poukazovat na vážnější psychosomatické potíže s trvalými následky.

Příčinou všech negativních emocí je porucha v energetickém systému.

Pokud odstraníte poruchy ve Vašem energetickém systému a změníte Vaše přesvědčení odstraníte trvale Vaše strachy.

Představte  si, že studium a zkoušky mohou být mnohem jednoduší než si studenti představují.

Nabízím přednášku s praktickou výukou a seznámení s metodou EFT. Naučíte se jak funguje Váš energetický systém a jak je možné pracovat s emocemi.

Těší se na vás Jana Grohmanová

Cena přednášky 250,- Kč ( počet míst omezen - rezervace na č. 736 670 603)

www.studiodaja.cz

lektor : Jana Grohmanová- certifikovaná terapeutka metody EFT

Další informace

`
Přečteno 1548 krát Naposledy změněno úterý, 09 květen 2017 09:58

Čajovna Na Půdě

U Sv. Markéty 118, 386 01 Strakonice.

Tel.: 602 452 075

Tel.:601 118 287

Kontaktujte nás

Otevírací doba:

Pondělí: zavřeno
Úterý: 16 - 21
Středa: 16 - 21
Čtvrtek: 16 - 21
Pátek: 16 - 22
Sobota: 16 - 22
Neděle: 16 - 21