pátek, 31 březen 2017 18:00

Přednáška s meditací peruánského šamana

 

Juan Carlos Pacaya Gomez - šaman z peruánské Amazonie

Carlos se narodil v Iquitos - v severní části Peru a pochází z indiánského kmene Bora. Celé dětství prožil v Amazonském pralese. Pochází z rodiny šamanů a léčitelů. Jeho maminka je šamanka a jeho dědeček byl uznávaný Curanderos vegetalista (rostlinoznalec). V 8 letech prodělal a překonal, za pomoci dědečka, smrtelnou nemoc, čímž se stal vyvoleným duchovních sil, aby se stal šamanem.

Nemoc sama o sobě je druhem výuky a osvícení, při níž se šaman seznamuje s pomocnými duchy. Je proveden říší duchů, ve které bude muset jednou působit, poznává skutečnou podstatu chorob a neštěstí, proti kterým bude v budoucnu bojovat. Ve 14 letech zahájil iniciační šamanskou pouť: 4 roky přísné diety - abstinence masa, kořeněných jídel, sexu a alkoholu, mimo civilizaci. U každého šamana je délka diety individuální. Záleží na tom, jaké úkoly dostane. Iniciační šamanský rituál podstoupil v 18 letech, po mnohaletém tvrdém výcviku. Během výcviku se šaman učí ovládat své psychické i fyzické funkce, chemii těla a koncentraci. Šaman ochraňován a podporován pomocnými duchy překračuje pozemský řád bytí, získává schopnost cestovat do jiných částí kosmu - do vyššího světa na nebi a nižšího světa v podsvětí. V tomto světě získává vhled na pravou podstatu věcí a pravé příčiny událostí v našem světě. Musí usilovat o poznání toho, jak je svět řízen, aby ovládl procesy, které ovládají život. Nejprve se seznamuje s nebezpečím na něj číhajícím, čelí mu podle svých schopností a sil. Učí se používat řadu magických popěvků, kterými prosí pomocné duchy o sílu a spolupráci. Duch dle šamanského pohledu dělá zvíře zvířetem, nástroj nástrojem. Duch má svou vlastní existenci a působí na lidi, je často příčinou různých životních událostí a nemocí. Ve změněném stavu vědomí, za podpory pomocných duchů bojuje šaman proti útokům duchů způsobujících nemoce a jiná trápení. Šaman je předurčen, aby ulehčil lidem jejich trápení. 

Specifika léčení šamanismu peruánské Amazonie jsou:

- Diagnostika nemoci pomocí tabáku - pacient se vykuřuje tabákem z cigaret mapacho (sušené listy z keříkového stromu, jehož elementární tělo je pomocným duchem šamana) a při zpěvu magických popěvků.

- Po diagnostice postižených míst vysaje šaman negativní energii z těchto míst ústy. 

- Následuje masáž celého těla léčivou emulzí pro harmonizaci energie v těle, čímž se pomůže k posílení vlastní léčivé energie.

 

Cena přednášky je 330,-

Rezervace a nákup vstupenek v čajovně!

Další informace

`
Přečteno 2315 krát Naposledy změněno úterý, 05 září 2017 18:23

Čajovna Na Půdě

U Sv. Markéty 118, 386 01 Strakonice.

Tel.: 602 452 075

Tel.:601 118 287

Kontaktujte nás

Otevírací doba:

Pondělí: zavřeno
Úterý: 16 - 21
Středa: 16 - 21
Čtvrtek: 16 - 21
Pátek: 16 - 22
Sobota: 16 - 22
Neděle: 16 - 21